Prochem - defining the future

Rekomendacje i nagrody

 • 1995

  W 1995 r. - I nagroda w konkursie "Budowa Roku" za projekt dla Huty Szkła Pilkington Sandoglass w Sandomierzu.

 • 1996

  W 1996 r.- wyróżnieniem został uhonorowany projekt i realizacja Magazynu Spedycyjnego dla PEKAES-AUTOTRANSPORT w Błoniu, konkurs "Budowa Roku".

 • 1997

  W 1997 r.- II nagroda w konkursie "Budowa Roku" za projekt i realizację Wytwórni Płynów Infuzyjnych dla LZF "POLFA" w Lublinie.

 • 1998

  W 1998 r. II nagroda za projekt i realizację Walcowni Gumy w zakładach STOMIL OLSZTYN - MICHELIN w Olsztynie, konkurs "Budowa Roku".

 • 1999

  W 1999 r wyróżnienie w konkursie "Budowa Roku" za projekt i realizację Centrali firmy STO w Warszawie.

 • 2000

  W 2000r. PROCHEM S.A. uzyskał I nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego na „Najlepszy Projekt 10-lecia”, którym został projekt Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym na Okęciu w Warszawie.

 • 2001

  W 2001 r. PROCHEM S.A. został uhonorowany Medalem Europejskim dla Usług przyznanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club za projektowanie i zarządzanie projektem.

  W 2001 r. II nagroda za projekt i realizację Magazynu Wysokiego Składowania dla WZF "POLFA" w Warszawie, w konkursie "Budowa Roku" (Polski Związek Inżynierów i techników Budownictwa)

 • 2002

  W 2002 r. PROCHEM S.A. otrzymał nagrodę w konkursie "Projekt Inżynierski Roku 2001", organizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego, za projekt Magazynu Wysokiego Składowania dla WZF "POLFA" w Warszawie.

 • 2003

  W 2003 r. PROCHEM S.A. otrzymał I nagrodę - "Złotego Żurawia 2002" w konkursie organizowanym przez tygodnik "Pasmo" za projekt Zakładu Produkcji Druków Wartościowych Drukarni Skarbowej w Warszawie.

  W 2003 r. PROCHEM S.A. otrzymał I nagrodę w kategorii obiekty biurowe w konkursie "Budowa Roku 2002" za projekt i realizację budynku biurowo-usługowego IRYDION w Warszawie.

 • 2004

  W 2004 r. PROCHEM S.A. otrzymał II nagrodę "Srebrnego Orła" w konkursie "Mazowiecka Firma Roku 2003", w kategorii budownictwo i infrastruktura.

 • 2005

  W 2005r. Prezes Zarządu Marek Garliński otrzymał I nagrodę i tytuł „Pracodawcy Roku 2004 w Budownictwie” przyznany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

  W 2005r. PROCHEM S.A. otrzymał I nagrodę "Złotego Orła" w konkursie "Mazowiecka Firma Roku 2004",w kategorii budownictwo i infrastruktura.

  W 2005 roku firma PROCHEM S.A. zdobyła również równorzędną I nagrodę w gronie kilku firm w konkursie "Najlepsza firma projektowa w Polsce w latach 1990-2005" zorganizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego.

  W 2005 roku firma PROCHEM S.A. zdobyła również równorzędną I nagrodę w gronie kilku firm w konkursie "Najlepsza firma projektowa w Polsce w latach 1990-2005" zorganizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego.

  W roku 2005 PROCHEM S.A. otrzymał nagrodę główną Ministra Infrastruktury w konkursie "Projekt Inżynierski Roku 2004" za projekt zbiorników ropy naftowej dla PERN "PRZYJAŹŃ" w Adamowie i I nagrodę za projekt instalacji na platformie wydobywczej TROLL A dla norweskiej firmy ABB Offshore Systems.

 • 2006

  W grudniu 2006r. PROCHEM S.A. zajął I miejsce w rankingu "Gazele Biznesu 2006" województwa mazowieckiego oraz II miejsce w klasyfikacji ogólnej rankingu,

  W 2006r. PROCHEM S.A. otrzymał złotą statuetkę "Lidera Polskiego Biznesu 2005" w konkursie Business Centre Club.

 • 2007

  W 2007r. PROCHEM S.A. zajął II miejsce i zdobył statuetkę "Srebrnego Orła Polskiego Budownictwa" w kategorii biura architektoniczne, projektowe i geodezyjne.

  W 2007r. PROCHEM S.A. otrzymał tytuł "Firmy Projektowej 2006 Roku", a Prezes Zarządu Marek Garliński uzyskał wyróżnienie za "Skuteczne Zarządzanie Firmą w 2006 roku" przyznane przez Izbę Projektowania Budowlanego.

  W maju 2007r. PROCHEM S.A. otrzymał Pierwszy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Jest to nagroda przyznawana przez Business Centre Club Laureatom Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymali lub poprawili swoją wyjątkową pozycję na rynku. Uroczystość wręczenia Diamentów odbyła się podczas Letniej Wielkiej Gali BCC, 23 czerwca 2007, jak co roku na Warszawskich Torach Wyścigów Konnych.

 • 2008

  W 2008r. PROCHEM S.A. został uhonorowany wyróżnieniem w konkursie "Modernizacja Roku 2007" w kategorii Obiekty użyteczności publicznej, za modernizację kompleksu budynków IRYDIUM w Warszawie.

  W czerwcu 2008r. PROCHEM S.A. otrzymał Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Jest to nagroda przyznawana przez Business Centre Club Laureatom Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymali lub poprawili swoją wyjątkową pozycję na rynku.

 • 2009

  W listopadzie 2009r. PROCHEM S.A. otrzymał tytuł "Perły Dużej" w rankingu "Perły Polskiej Gospodarki 2009" organizowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i redakcję magazynu ekonomicznego Polish Market

  W czerwcu 2009r. PROCHEM S.A. został nagrodzony Trzecim Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu

  W czerwca 2009r. PROCHEM S.A. otrzymał nagrodę III stopnia, w kategorii budownictwo przemysłowe i magazynowe, za rozbudowę Drukarni Wydawnictwa Bauer w Ciechanowie, w konkursie "Budowa Roku 2008" organizowanym przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

 • 2010

  W czerwcu 2010r. PROCHEM S.A. uzyskał tytuł Najlepszej Firmy w konkursie "Najlepsza firma projektowa w Polsce w 20-leciu IPB" organizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego

  W czerwcu 2010r. PROCHEM S.A. uzyskał tytuł Projektu Roku za projekt Zakładu Produkcji Etanolu "Goświnowice", a także projekt Terminala skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (część lądowa) w konkursie organizowanym przez IPB

  W czerwcu 2010r. PROCHEM S.A. uzyskał nagrodę II stopnia w konkursie PZITB "Budowa Roku 2009" za realizację Zakładu Produkcji Etanolu "Goświnowice"

 • 2012

  W listopadzie 2011 i 2012r. PROCHEM S.A. otrzymał tytuł "Dużej Perły" w rankingu "Perły Polskiej Gospodarki" organizowanym przez redakcję magazynu ekonomicznego Polish Market i Instytut Nauk Ekonomicznych PAN

  We wrześniu 2012r. PROCHEM S.A. uzyskał I nagrodę oraz tytuł "Firmy Inżynierskiej Mazowsza Roku 2012" w kategorii firmy projektowe. Konkurs organizowany był przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

  W kwietniu 2012r. PROCHEM S.A. uzyskał tytuł "Projekt Inżynierski Roku 2012" za opracowanie dokumentacji projektowej Instalacji MCPA i MCCP w Zakładach Chemicznych Organika- Sarzyna, w konkursie organizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego

 • 2013

  W czerwcu 2013 r. PROCHEM S.A. zdobył nagrodę pierwszego stopnia oraz tytuł „Budowa Roku Podkarpacia 2012” za budowę Zakładu Produkcji Zespołów Lotniczych UTC Aerospace Systems dla firmy Goodrich Aerospace Poland sp. z o.o. w Tajęcinie k/ Rzeszowa. Konkurs organizowany był przez Oddział Rzeszowski PZITB.

 • 2014

  W 2014 roku PROCHEM S.A. uzyskał certyfikat i tytuł „Kreatora Budownictwa Roku 2014” przyznane przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa.

  Spółka zajęła także I miejsce w kategorii projektowanie oraz zdobyła tytuł „Firma Inżynierska Mazowsza Roku 2014” w konkursie organizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

  W listopadzie 2014 r. GK PROCHEM S.A. otrzymała tytuł "Dużej Perły" w rankingu "Perły Polskiej Gospodarki" organizowanym przez redakcję magazynu ekonomicznego Polish Market i Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

  W czerwcu 2014 r. PROCHEM S.A. otrzymał tytuł „Projekt Inżynierski Roku 2014” za opracowanie dokumentacji projektowej wieży kontroli ruchu lotniczego TWR Poznań wraz z infrastrukturą techniczno–administracyjną na lotnisku Poznań–Ławica. Konkurs organizowany był przez Izbę Projektowania Budowalnego.

  Również w czerwcu 2014 r. Spółka PROCHEM uzyskała tytuł w konkursie "Najlepsza firma projektowa w roku 2013" organizowanym przez Izbę Projektowania Budowlanego. • 2015

  W czerwcu 2015 r. Spółka PROCHEM otrzymała tytuł „Projekt Inżynierski roku 2015” za opracowanie dokumentacji projektowej instalacji do produkcji bezpostaciowej wytrąconej krzemionki we Włocławku. Konkurs organizowany był przez Izbę Projektowania Budowlanego.

  Również w czerwcu 2015 r. PROCHEM S.A. otrzymał tytuł „Projekt Inżynierski 25-lecia” za dokumentację projektową „Terminal LNG w Świnoujściu”, w konkursie organizowanym z okazji Jubileuszu 25-lecia Izby Projektowania Budowlanego.

  PROCHEM S.A. uzyskał prestiżowy tytuł i nagrodę I stopnia w konkursie "Budowa Roku 2014" za realizację inwestycji „Instalacja do produkcji bezpostaciowej wytrąconej krzemionki we Włocławku przy ul. Toruńskiej 380”. Konkurs organizowany był przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

  Spółka PROCHEM została uznana za „Najlepszą Firmę Projektowo-Inżynierską 25-lecia", dyplom przyznany przez Izbę Projektowania Budowlanego.

  Prezes Zarządu PROCHEM S.A. - Pan Jarosław Stępniewski uzyskał tytuł „Menadżera Projektowania 25-lecia". Tytuł został nadany z okazji roku jubileuszowego 25-lecia Izby Projektowania Budowlanego.

  W listopadzie 2015 r. PROCHEM S.A. otrzymał tytuł „Dużej Perły" w rankingu „Perły Polskiej Gospodarki" organizowanym przez redakcję magazynu ekonomicznego Polish Market.

 • 2016

  W maju br. architekci PROCHEMU odebrali wyróżnienie dla „Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie”. Zaprojektowany przez Spółkę zakład został wyróżniony w konkursie Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych w 2015 r. Celem tego prestiżowego konkursu jest wyłonienie najlepszych oraz najciekawszych obiektów architektonicznych w Polsce. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

  W czerwcu 2016 r. PROCHEM S.A. uzyskał prestiżowy i najbardziej cenny w branży, tytuł i nagrodę II stopnia w konkursie „Budowa Roku 2015” w kategorii budynków biurowo-usługowych, za realizację kompleksu biurowego ASTRUM Business Park - budowę nowej siedziby Spółki.

  W październiku 2016 r. Grupa Kapitałowa PROCHEM S.A. otrzymała tytuł „Dużej Perły" w rankingu „Perły Polskiej Gospodarki" organizowanym przez redakcję magazynu ekonomicznego Polish Market.

 • 2017

  W maju 2017 r. PROCHEM S.A. otrzymał nagrodę oraz tytuł „Projekt Inżynierski Roku 2017” za opracowanie dokumentacji projektowej Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Konkurs organizowany był przez Izbę Projektowania Budowlanego.

  We wrześniu 2017 r. Spółka zajęła I miejsce w konkursie „Firma Inżynierska Mazowsza Roku 2017” organizowanym przez Mazowiecką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, w kategorii: projektowanie. 

  PROCHEM S.A. uzyskał I miejsce w zestawieniu Firm architektonicznych w rankingu „Book of Lists 2017”.

 • 2018

  W kwietniu 2018 r., kompleks biurowy Astrum Business Park uzyskał wyróżnienie w konkursie PASCAL 2018 - dla najlepszych projektów z dziedziny wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia.
  Budynek Astrum Business Park został wyróżniony za potwierdzone certyfikacją zrównoważonego budownictwa rozwiązanie systemu wentylacji i klimatyzacji, w którym zapewniono użytkownikom podwyższony komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach przy racjonalnym koszcie energetycznym. Obiekt został zaprojektowany tak, by spełniać wymogi międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Very Good.

 • 2019

  Wyróżnienie w konkursie o „Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju” za osiągnięcie twórcze, podnoszące poziom polskiego budownictwa – projekt Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

 • 2020

  Nagroda „Modernizacja Roku” w kategorii „Użyteczność publiczna” – dla PROCHEM S.A. jako wykonawcy robót Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi.